Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 SR #16/ Arma Agharta, Lorena Izquierdo, Piotr Pasiewicz – 13.10.2018 | Przestrzeń Robocza

SR #16/ Arma Agharta, Lorena Izquierdo, Piotr Pasiewicz – 13.10.2018

#16 Scena Robocza
Arma Agharta, Lorena Izquierdo, Piotr Pasiewicz
19:30, 13.10.2018 Galeria W Y
Łódź Piotrkowska 138/140/ OFF Piotrkowska Center
taksa – 10 zł


Do roboty! – do instrumentów, ciał, mikserów, efektów, taśm, pędzli. Współczeska, improwizka, plądrofonia, taniec, performance, malarstwo, rysunek, wizualki. Scena Robocza przewidziana jest jako cykliczny punkt wymiany i rozmów pomiędzy dźwiękami oraz innymi mediami artystycznymi. Scena Robocza to live-set zaproszonego gościa a następnie interakcja i współdziałanie z lokalnym artystą.
W szesnastej odsłonie wystąpią:

>>>>> ARMA AGHARTA – litewski artysta dźwiękowy, eksperymentator i improwizator. Od 2006 performował ponad 300 razy na całym świecie od Brazyli do Filipin, od Syberii do Kalifornii oraz od Grenlandii do Mołdawii. Jego intensywne i pełne energii prezentacje, to szerokie pole między erupcją chaotycznego hałasu a hipnotyzującymi rytuałami psychodelicznymi wobec dadaistycznego humoru, nieparzystych ruchów ciała, spontanicznych gier improwizowanych i głosu, oderwanego od znaczenia i przekształcając się w niezrozumiałą glossolalia.

>>>>> LORENA IZQUIERDO – hiszpańska performerka i poetka. Posiada tytuł licencjata z filozofii i historii sztuki. Trenuje taniec butoh, kontakt improwizację i swobodny ruch. Studiowała wiolonczelę, fotografię i performance. W swoich pracach eksploruje różnorodne koncepcje poprzez ciało, poezję, dźwięk, przestrzeń i przedmioty codziennego użytku, Teoretycznie bada także sztukę eksperymentalną. Równolegle ze swoimi produkcjami artystycznymi kieruje niezależną platformą Dialeg Obert, gdzie prowadzi i kuratoruje projektami kulturalnych, takimi jak międzynarodowy program szkoleniowy FormaTEM, oferowany przez Teatre Musical of Valencia lub Days of Action Art.

>>>>> PIOTR PASIEWICZ – Urodzony w 1979 roku w Łodzi. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, W swojej twórczości wykorzystuje różne media, tj. grafikę warsztatową, malarstwo, rysunek, performans, wideo-art oraz krótkie formy filmowe. Na swoim koncie ma liczne wystawy indywidualne oraz zbiorowe w Polsce i za granicą. W 2011 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2013 został finalistą 12. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Mieszka i pracuje w Łodzi