Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Scena Robocza #7/ DMNSZ, Paweł Grala – 26.10.2017 | Przestrzeń Robocza

Scena Robocza #7/ DMNSZ, Paweł Grala – 26.10.2017

Do roboty!
Do instrumentów, do preparacji, do mikserów, efektów, taśm, magnetów i rzeczy. Współczeska, improwizka, plądrofonia, eksperyment, taniec, malarstwo, rysunek.
Scena Robocza, powołana przez Nasze Nagrania i Przestrzeń Robocza, przewidziana jest jako cykliczny punkt wymiany i rozmów dźwiękami oraz innymi mediami artystycznymi. Poza regularnymi live-setami odbywać się będą również muzyczne tete-a-tete pomiędzy zaproszonymi gośćmi a lokalnym artystami.

W siódmej odsłonie cyklu przedstawiamy:

DMNSZ (demonszy) operując szumem i sprzężeniami zwrotnymi buduje repetytywną tkankę muzyczną.
Patryk Daszkiewicz (ukrywający się za tym projektem) skupia się na pracy z przestrzenią i środowiskiem dźwiękowym. Eksperymentuje z różnymi formami, czy technikami nagrań i pozostającymi po nich artefaktami. DMNSZ brodzi w szumach z kaset, winylowych trzaskach, przeskakujących płytach CD, czy pozostałościach po błędach konwersjii plików mp3. Grając używa głównie samplera, walkmanów i kilku efektów, czy też potraktowanego jako kolejny instrument samego miksera. Udziela się również w innych mniej lub bardziej enigmatycznych projektach takich jak sumpf, kakamina, czy ostatnio w trio strętwa z Maciejem Maciągowskim i Pawłem Doskoczem. Prace Patryka Daszkiewicza były też prezentowane w formie instalacji dźwiękowej w Toruniu w trakcie festiwalu Obserwatorium Miejskie (Urban Observatory 2012), czy na wystawie zbiorowej „Rysowanie dźwięku” pokazywanej w Poznaniu, Toruniu i Lublinie.
Na początku lipca nakładem warszawskiej wytwórni Pointless Geometry został wydany na kasecie album „O U I J A”.
https://pointless-geometry.bandcamp.com/album/dmnsz-ouija

W części tete a tete do naszego gościa dołączy operujący ruchem Paweł Grala.
Tancerz, pedagog tańca, improwizator. Absolwent Akademii Muzycznej w Łódź. Od 2009 roku tancerz zespołu Pracownia Fizyczna. Pracował z choreografami z Polski i z zagranicy m.in.: Leszkiem Bzdyeml/Katarzyną Chmielewską, Davidem Zambrano, Robertem Haydenem, Ray’em Chungiem, Sławkiem Krawczyńskim/Anną Godowską, Rafałem Dziemidokiem, Kayą Kołodziejczyk.Rozpoczął własną praktykę reżysera i choreografa współtworząc spektakle „Ćmy”, „9.81”, “Matryca[Prześwit]” oraz performance „Logografowie. W ruchu.” wieńczący rezydencję w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Uczestnik warsztatów Summer Course Improvisation w Amsterdamie pod kierunkiem Katie Duck. W centrum jego zainteresowań leży szeroko pojmowane zagadnienie improwizacji

Uwaga! Tym razem wyjątkowo zapraszamy na Scenę Roboczą w czwartek 🙂


_26 października, 19:30

_Przestrzeń Robocza, Wólczańska 226 m.3

_wstęp na koncert: 10 zł