Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Scena Robocza #5 / Arma Agharta, Joanna Szumacher – 02.08.2017 | Przestrzeń Robocza

Scena Robocza #5 / Arma Agharta, Joanna Szumacher – 02.08.2017

Do roboty!
Do instrumentów, do preparacji, do mikserów, efektów, taśm, magnetów i rzeczy. Współczeska, improwizka, plądrofonia, eksperyment, taniec, malarstwo.
Scena Robocza, powołana przez Nasze Nagrania i Przestrzeń Robocza, przewidziana jest jako cykliczny punkt wymiany i rozmów dźwiękami. Poza regularnymi live-setami odbywać się będą również muzyczne tete-a-tete pomiędzy zaproszonymi gośćmi a lokalnym artystami.

W piątej odsłonie cyklu zagrają dla nas:

Arma Agharta – litewski artysta dźwiękowy, eksperymentator i improwizator. Od 2006 performował ponad 300 razy na całym świecie od Brazyli do Filipin, od Syberii do Kalifornii oraz od Grenlandii do Mołdawii.
Jego intensywne i pełne energii prezentacje, to szerokie pole między erupcją chaotycznego hałasu a hipnotyzującymi rytuałami psychodelicznymi wobec dadaistycznego humoru, nieparzystych ruchów ciała, spontanicznych gier improwizowanych i głosu, oderwanego od znaczenia i przekształcając się w niezrozumiałą glossolalia.

http://www.arma.lt/
https://soundcloud.com/arma_agharta

W części tete a tete do Army dołączy Joanna Szumacher Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Kurator sztuki, artystka audiowizualna, piosenkarka i kompozytorka. Współutorka płyty „Kopyta Zła” wydanej przez wytwórnię Requiem Records. Autorka i uczestniczka wielu wystaw, w tym w Zonie Sztuki Aktualnej w Szczecinie, Lokalu 30 w Warszawie, Pracowni Portretu w Łodzi, Galerii Manhattan w Łodzi, Galerii Wschodniej w Łodzi, Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. Koncerty oraz performance: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Bunkier Sztuki w Krakowie, Galeria Leto w Warszawie, Kolonia Artystów w Gdańsku, Teatr Syrena w Warszawie. Festiwale: Festiwal Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Festiwal Domoffon w Łodzi, Festiwal Ars Independent w Katowicach oraz Festiwal Performance The Life Intense w Galerii W139 w Amsterdamie. Autorka i pomysłodawczyni cyklu muzycznego Byle do wiosny w Muzeum Sztuki w Łodzi. Laureatka Punktu dla Łodzi oraz Plastrów Kultury w dwóch kategoriach. Kuratorka i współzałożycielka łódzkiej Galerii W Y (ulica Piotrkowska 31).

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale prosimy o zabranie gotówki i wsparcie nas drobną kwotą, np. 10 zł, która umożliwi pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, a przede wszystkim zapewnienia choć niewielkiego honorarium dla naszych gości.

Do zobaczenia!

_koncert

_2 sierpnia 2017, 20:00

_6 dzielnica, Piotrkowska 102, 90-004 Łódź