Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Scena Robocza #15/ Sébastien Branche, Aleksandra Chciuk – 23.09.2018 | Przestrzeń Robocza

Scena Robocza #15/ Sébastien Branche, Aleksandra Chciuk – 23.09.2018

Do roboty!
Do instrumentów, ciał, preparacji, mikserów, efektów, taśm, magnetów i rzeczy. Współczeska, improwizka, plądrofonia, taniec, performance, malarstwo, rysunek, wizualki.

Scena Robocza przewidziana jest jako cykliczny punkt wymiany i rozmów pomiędzy dźwiękami oraz innymi mediami artystycznymi. Scena Robocza to live-set zaproszonego gościa a następnie interakcja i współdziałanie z lokalnym artystą.

W piętnastej odsłonie wystąpią:

Sébastien Branche -francuski saksofonista. Dźwięk traktuje jako materiał, z którym można pracować na różne sposoby. Interesuje go też jego związek z ciałem (często występuje z tancerzami) i przestrzenią (zajmuje się tematyką pejzażu dźwiękowego). Pracuje solowo z saksofonem tenorowym na statywie (Lignes) oraz z sopranowym i wodzie (saxoph2one). Gra w elektroakustycznym trio KKP3 oraz w orkiestrze IMO.
Wśród jego projektów można wymienić choćby duety z Arturem Vidalem, wiolonczelistą Cyprienem Busolinim czy Miguel A. Garcia oraz trio z Ludgerem Hennigiem i Robertem Rehnigiem. Zagrał wiele koncertów w całej Europie i na wielu festiwalach, brał udział w spacerach i performancach dźwiękowych. Sébastien uczy matematyki w szkole średniej oraz prowadzi warsztaty dźwiękowe.

Aleksandra Chciuk – Absolwentka Łódzkiej Filmówki, Uniwersytetu Łódzkiego i szkoły muzycznej. W swojej twórczości chętnie podejmuje tematy zjawisk dźwiękowych i ich wpływu na stan umysłu oraz reakcje ciała. Ważnym aspektem w twórczości artystki jest także natura oraz jej muzyczne i psychologiczne związki z człowiekiem. Obecnie zajmuje się zjawiskiem deprywacji sensorycznej. Jej prace były prezentowane np. w Arsenale na Biennale Sztuki w Wenecji, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Galerii Leto w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Atlasie Sztuki w Łodzi czy Siddhartha Art Gallery w Katmandu. Występuje na festiwalach muzyki współczesnej jak Instalakcje w Warszawie, Musica Moderna czy Musica Privata w Łodzi.


#15 Scena Robocza
Sébastien Branche, Aleksandra Chciuk
19:30, 23.09.2018 Przestrzeń Robocza
Łódź, ul.Wólczańska 226/3
taksa – 10 zł