Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Scena Robocza #13 / Giżycki, Karminsky, Porada – 03.07.2018 | Przestrzeń Robocza

Scena Robocza #13 / Giżycki, Karminsky, Porada – 03.07.2018

Do roboty!
Do instrumentów, ciał, preparacji, mikserów, efektów, taśm, magnetów i rzeczy. Współczeska, improwizka, plądrofonia, taniec, performance, malarstwo, rysunek, wizualki.

Scena Robocza przewidziana jest jako cykliczny punkt wymiany i rozmów pomiędzy dźwiękami oraz innymi mediami artystycznymi. Scena Robocza to live-set zaproszonego gościa a następnie interakcja i współdziałanie z lokalnym artystą.

W trzynastej odsłonie wystąpią:

Giżycki/Karminsky – Eksperymentatorzy materii elektroakustycznej. Tworzą narrację złożoną z iście wizualnych, namacalnych i wielowymiarowych brzmień elektroniki i gitary basowej z brzmieniami improwizacji klarnetów i saksofonu poruszającymi się w szerokim spektrum ekspresji. Od transowych przestrzeni, przez impresyjne plamy dźwiękowe po pełne ekspresji intrygujące opowieści, a wszystko oparte na dużej dozie uważności i współgraniu z danym miejscem oraz czasem. Od początku roku własnym sumptem pracują nad debiutanckim albumem, który łączyć ma świat nieoswojonej elektroniki z światem jeszcze bardziej nieoswojonych instrumentów.
Singiel: https://soundcloud.com/wczesneprodukcje/gizycki-karminsky-ten-czas

Michał Giżycki – klarnecista, saksofonista, intuicjonista. Zasila poznańską scenę muzyki improwizowanej. Inspiracje czerpie z wszelkich wartościowych zjawisk dźwiękowych fauny i flory (także z muzyki jazzowej, współczesnej, etnicznej czy rockowej). Zafascynowany jest muzyką samą w sobie, w oderwaniu od wszelkich podziałów czy stylistyk, jak również tą poruszającą się po określonych stylistykach jednak z podejściem czysto muzycznym.

Hubert Karmiński – muzyk grający na gitarze basowej i syntezatorach oraz producent muzyczny rodem z Kujaw, związany z poznańską sceną eksperymentalno – improwizatorską (członek Poznańskiej Orkiestry Improwizowanej). Uczeń wrocławskiej Szkoły Muzyki Nowoczesnej. Aktualnie producent w studiu nagrań Radia Afera, kurator Kołorkingu Muzycznego an_ARCHE, gdzie cyklicznie organizuje Salon Odsłuchowy oraz Koimpro!

Gabriela Porada– rocznik 1995 roku. Dyplomowała się w Pracowni Scenografii i Kostiumu łódzkiej ASP u dr hab. Ewy Bloom-Kwiatkowskiej i Pracowni Obrazu prof. Aleksandry Gieragi.
Głównie zajmuje ją przestrzeń teatru i filmu oraz działania efemeryczne takie, jak performans. Brała udział w 54 edycji Performance Arts Studies z Johannesem Deimlingiem. Jest członkiem łódzkiego Kolektywu ELIPSA, który eksperymentuje w obszarze działań performatywnych. Jej praca była pokazywana na tegorocznym festiwalu scenografii i kostiumów w Lublinie – „Scena w budowie”.


#13 Scena Robocza
Giżycki/Karminsky/Porada
20:00, 03/07/2018 Przestrzeń Robocza
Łódź, ul.Wólczańska 226/3
taksa – 10 zł