Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Program warsztatów i konsultacji fotograficznych – przedłużony nabór do 03.01.2016 | Przestrzeń Robocza

Program warsztatów i konsultacji fotograficznych – przedłużony nabór do 03.01.2016

Warsztaty Przestrzeni Roboczej oraz kolektywu PHOTOSPHERE to cykl intensywnych spotkań podczas, których będziemy starali się odpowiedzieć wspólnie z Tobą na pytania o dalszy rozwój Twojej fotograficznej drogi oraz wzbogacić Cię o niezbędną wiedzę i nowe umiejętności posługiwania się narzędziem jakim jest fotografia. W twórczości stawiamy na korzystanie z różnorodnych środków, które pozwolą Ci zarówno na opowiadanie osobistych przeżyć,  jak i kreowanie uniwersalnych historii. Interesują nas także projekty na styku mediów – fotografii, książki i filmu.

Ważną częścią naszych zajęć będą wykłady i prezentacje, poprzez które chcielibyśmy wzbudzić w Was większe zainteresowanie i świadomość medium, którym się posługujecie oraz warsztaty dotyczące zagadnień, z którymi prędzej czy później zetknięcie się w swojej fotograficznej praktyce. Będą to m.in.:

  • druk i sposoby prezentacji fotografii
  • edycja i konstruowanie opowieści
  • praca nad książką i jej narracją
  • łączenie fotografii oraz innych mediów np. tworzenie video prezentacji
  • współpraca z galeriami, przegląd dostępnych grantów i konkursów
  • podstawy posługiwania się programami Adobe

Program warsztatów i konsultacji przeznaczony jest dla osób, które rozpoczęły lub chcą rozpocząć pracę nad projektem fotograficznym. Wymagamy jedynie ogólnej wiedzy o fotografii, podstawowej znajomości techniki oraz chęci do nauki.  Warsztaty odbędą się indywidualnie lub w niewielkiej grupie co pozwoli nam poświęcić odpowiednią ilość czasu każdemu z Was i dostosować nasze konsultacje do poziomu zaawansowania projektu i Waszych zainteresowań.warsztaty_promo

Piątek 18:00-22:00

Piątkowe wieczorne spotkania to mocna dawka fotograficznej wiedzy. Każde z nich poświęcone będzie kolejnemu etapowi pracy nad projektem fotograficznym od pomysłu, przygotowań, realizacji, aż do szukania najlepszej formy prezentacji. Tego dnia odbędą się także wykłady przygotowane przez prowadzących. W ich ramach odbędą się prezentacje najważniejszych zjawisk w fotografii poparte dużą ilością przykładów wyjątkowych artystów i ich projektów.

Sobota: 10:00 – 20:00

Sobota poświęcona będzie pracy nad projektami uczestników. Rozpoczniemy prezentacją w grupie, na którym każdy opowie o swoich pomysłach i postępach w pracy nad projektem. Następnie odbędą się indywidualne konsultacje z prowadzącymi. Dzień zakończymy wykładami i ćwiczeniami dotyczącymi praktycznych aspektów użycia fotografii jak np. obsługa programów czy druk fotograficzny.

Niedziela 12:00-18:00

Niedzielne spotkanie rozpocznie się prezentacją zaproszonego twórcy (otwartą dla publiczności z zewnątrz), po której odbędą się konsultacje dedykowane wyłącznie uczestnikom warsztatów.

12;00 – 14:00 otwarte spotkanie – prezentacja i spotkanie autorskie z zaproszonym twórcą

15:00 – 18:00 konsultacje dla uczestników warsztatów

Dodatkowa każdy z uczestników otrzyma 30 godzin indywidualnych konsultacji
z prowadzącymi.

Warsztaty prowadzą:

Franek Ammer: fotograf, kurator i organizator. Inicjator Przestrzeni Roboczej, kurator i współorganizator TIFF Festival we Wrocławiu i Fotofestiwalu w Łodzi. Zajmuje się popolurazycją i poszerzaniem wiedzy o książkach fotograficznych w Polsce. www.franekammer.com

Bartłomiej Talaga: fotograf, projektant, wykładowca i doktorant PWSFTviT. Podczas warsztatów postara się w przystępny sposób przybliżyć tajniki praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania barwą i postprodukcji obrazu. www.bartlomiejtalaga.pl

Piotr Zbierski: fotograf, podróżnik, laureat konkursu Leica Oscar Barnack Newcomer Award 2012, twórca prezentujący swoje prace na całym świecie, obecnie doktorant PWSFTviT w Łodzi. www.piotrzbierski.wordpress.com


Informacje praktyczne

Na konsultacje z prowadzącymi (30h) można umawiać się każdorazowo z kilkudniowym wyprzedzeniem. Spotkania mogą odbywać się na żywo w Łodzi lub na Skype’ie.

Terminy zjazdów:

8-10 stycznia 2016

12-14 lutego 2016

8 – 10 kwietnia 2016

22 kwietnia – prezentacja efektów warsztatów w Przestrzeni Roboczej

(Uwaga. Terminy zjazdów mogą ulec zmianie. Ostateczne zatwierdzenie terminów nastąpi na pierwszym spotkaniu 8 stycznia)

Koszt warsztatów to 2000 zł. W ramach opłaty zapewniamy:

  • prezentacje, wykłady i konsultacje podczas trwania warsztatów
  • spotkania z wyjątkowymi gośćmi, którzy aktywnie działają na polu fotografi artystycznej, dokumentalnej i reklamowej
  • materiały oraz sprzęt w trakcie warsztatów: druk wglądówek na drukarce atramentowej i papierze fotograficznym, skaner Epson, monitor Eizo.
  • projekcja wykonanych projektów i podsumowanie warsztatów w formie wystawy w Przestrzeni Roboczej

Liczba miejsc 6 – 9 osób na podstawie oceny nadesłanego portfolio.

Zgłoszenia powinny składać się z 10-20 zdjęć wraz z krótkim tekstem opisującym twoje podejście do pracy artystycznej oraz główne cele, jakie stawiasz przed sobą jako artysta.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: warsztaty@przestrzenrobocza.pl

do 3 STYCZNIA 2016.

Dostępność warsztatów zależy do ilości chętnych. W związku z tym zastrzegamy sobie możliwość odwołania kursu o czym będziemy informować wszystkich zainteresowanych.