DISTORT VISUAL + KOSEL LIVE w ramach premiery GRAIN SCALING ZINE – 17.11.2017

Grain Scaling to publikacja wydana własnym nakładem. Jest efektem badania relacji pomiędzy słowem a obrazem ulegającym technicznej degradacji na skutek transferu z jednej techniki w drugą. Efektem tych działań jest powstanie nowej formy graficznej.

Projekt podkreśla zależności zachodzące pomiędzy matrycą i odbitką graficzną poprzez łączenie klasycznej techniki litograficznej z przedrukiem anastatycznym oraz drukiem Riso.

Premierze zina towarzyszyć będzie muzyczny performens Kosela, który stanowić będzie drugą część wydarzenia.

Kosel

Artysta urodzony w Niemczech, na codzień mieszkający w Polsce. Live performer, dj, producent. Wskrzesiciel wytwórni Rotten Periodicity pod której szyldem organizuje również imprezy techno. Jego muzyka to fuzja stylów z wyraźną naleciałością brzmień amerykańskiej sceny lat 80’. Discography: Rename EP / ROPR001 / 2015 VA / ROPR002 / 2016

www.soundcloud.com/ko_sel
https://www.discogs.com/artist/4592021-Kosel
www.facebook.com/koseel
https://twitter.com/k_osel
www.rottenperiodicity.com

Distort Visual

Kolektyw graficzny stworzony przez Aleksandrę Ilkiewicz i Przemka Hoffera. Istotą działań kolektywu jest połączenie sztuki drukarskiej wykorzystującej klasyczne techniki druku z poszukiwaniami eksperymentalnej formy w obszarze typografii, plakatu i grafiki wydawniczej. Współpracuje z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

https://www.facebook.com/distortvisual/


_wystawa i koncert

_17 listopada 2017. 20:00

_Przestrzeń Robocza, Wólczańska 226 m/3

_wydarzenie na FB