Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Spotkanie z Dimą Gavryshem – 28.10.2015 | Przestrzeń Robocza

Spotkanie z Dimą Gavryshem – 28.10.2015

Fotofestiwal i Przestrzeń Robocza zapraszają na spotkanie z ukraińskim fotografem Dimą Gavryshem. Dima przebywa aktualnie na rezydencji w Łodzi, w ramach projektu Flâneur – New Urban Narratives, którego efekty będzie można zobaczyć w czerwcu 2016 roku podczas piętnastej edycji Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną rozmaite wątki wpływające na twórczość artysty – od współpracy z armią Stanów Zjednoczonych i roli, jaką odgrywały technologie mobilne, przez produkcję publikacji dla jednego z czołowych niemieckich wydawnictw związanych ze sztuką, po osobisty wgląd fotografa w realizowany aktualnie złożony projekt fotograficzny, mający dla autora szczególne znaczenie.

Dima zdobył dyplom z wyróżnieniem w prestiżowej Rhode Island School of Design w 2012 roku. W 2000 roku ukończył pierwsze studia w Kijowie jako operator filmowy. Pracował jako fotograf dokumentalny od 1998 roku. Współpracował z największymi agencjami wydawniczymi i prasowymi jak Associated Press, Bloomberg News oraz European Press-Photo Agency.

Pracował nad projektami na całym świecie, włączając w to współpracę z organizacją Lekarze bez Granic i Funduszem Ludnościowym Narodów Zjednoczonych oraz jako fotograf na misjach wojskowych w Afganistanie z armią Stanów Zjednoczonych.

Prace Dimy prezentowane były w wielu międzynarodowych publikacjach m.in. New York Times, Stern, Paris March oraz Times.

Od 2009 roku Dima eksplorował amerykańską wojnę w Afganistanie poprzez instalacje wideo, fotografię, znalezione obrazy oraz wizualizację danych.

Pierwsza książka Dimy „Inshallah”  została wydana przez Kehrer Verlag w czerwcu 2015 roku.

www.dimagavrysh.com

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

 

28 października 2015 (środa)

godz. 18:30