Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Spotkanie z Cristiną de Middel – 15.12.2015 | Przestrzeń Robocza

Spotkanie z Cristiną de Middel – 15.12.2015

Fotofestiwal i Przestrzeń Robocza zapraszają na spotkanie z Cristiną de Middel, międzynarodowej sławy fotografką, która przyjechała do Łodzi na rezydencję w ramach projektu Flâneur New Urban Narratives.

Cristina de Middel jest fotografką, której prace badają dwuznaczne relacje fotografii i prawdy. Mieszając ze sobą dokumentalne i konceptualne praktyki, gra z rekonstrukcjami i archetypami, które zacierają granice pomiędzy prawdą i fikcją. Po pełnej sukcesu karierze jako fotoreporterka de Middel wyszła poza krąg fotografii reportażowej.

Stworzyła wtedy serię Afronauts w 2012 roku, która przyniosła jej międzynarodową sławę. Projekt opowiadał o nieudanym programie kosmicznym w Zambii w latach 60. poprzez pozowane odtwarzanie tej niewyjaśnionej historii. De Middel pracuje wciąż nad nowymi seriami włączając w to najnowszą This is what hatred did, która ukazała się także w formie książki.

Prace de Middel pokazują, że fikcja może być tematem dla fotografii tak samo jak rzeczywistość, wskazując na to że nasze oczekiwania względem fotografii, pokazującej jedynie prawdę są złudne.

Jej prace pokazywane były na całym świecie i otrzymały wiele nagród i nominacji m.in. PhotoFolio Arles 2012, Nagroda Deutsche Börse, POPCAP’ 13, oraz Infinity Award przyznawaną przez Międzynarodowe Centrum Fotografii w Nowym Jorku. Cristina mieszka i pracuje w Meksyku.

Wtorek, 15 grudnia 2015, godz. 19:00

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u