Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Warning: Declaration of Imbalance2_Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::end_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /usr/home/serwerroboczy/domains/przestrzenrobocza.pl/public_html/wp-content/themes/imbalance2-2/functions.php on line 102 Co pozostaje – Karolina Zajączkowska / DWA ZETA na Blask Brzask – 10.06.2017 | Przestrzeń Robocza

Co pozostaje – Karolina Zajączkowska / DWA ZETA na Blask Brzask – 10.06.2017

„Co pozostaje” jest dokumentacją niekończącej się porażki w byciu artystą, który zmuszony jest by produkować i prezentować coraz to nowe materialne formy swoich pomysłów i idei. Prace, które zostaną zaprezentowane pochodzą z wielu różnych projektów realizowanych przez Karolinę Zajączkowską w ciągu ostatnich 5 lat, które to po dokończeniu swojego żywota, czyli w momencie zamknięcia wystawy w galerii, trafiają zapakowane w karton do piwnicy. Wiele tych prac było realizowanych z myślą o danym miejscu i czasie, a późniejsze znalezienie dla nich użytecznego i praktycznego zastosowania okazywało się często niemożliwe. Po wygaśnięciu ekspozycji, nie wychodzą one poza standardowe koło pierwszego obiegu – produkcji, ekspozycji, archiwizacji. Na wystawie „Co pozostaje” te prezentowane produkty artystyczne niepierwszej świeżości, częściowo zniszczone i zapomniane będą poddawane próbie recyklingu. Czy sztuka może być praktyczna? Czy jest sens tworzyć w ogóle w niepewnych czasach nadprodukcji?


Karolina Zajączkowska (ur. 1990 we Wrocławiu) artystka wizualna i fotografka. Zajmuje się sztukami wizualnymi, ze szczególnym zainteresowaniem fotografią, postdokumentem, budowaniem subiektywnych narracji oraz teorią obrazu. Tworzy książki fotograficzne, ziny oraz obiekty. Studiowała w Instytucie Twórczej Fotografii (ITF) na Uniwersytecie Śląskim w Opavie w Czechach. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku. Z Sławkiem ZBIOK Czajkowskim tworzy duet artystyczny DWA ZETA. Obecnie mieszka w Warszawie.
www.la-ban.tumblr.com9 i 10 czerwca w Łodzi, na terenie Księżego Młyna, ulicy Piotrkowskiej i w jej okolicach odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu „Blask | Brzask”, dwudniowego wydarzenia poświęconego szeroko pojętej sztuce współczesnej. Dwa dni, szesnaście koncertów, wystaw i performance na Księżym Młynie i w ścisłym centrum miasta. Piątkowe popołudnie 9 czerwca rozpoczniemy już o godzinie 16.00. Pierwszy dzień festiwalu otwieramy koncertem w galerii Andel’s Art. Kończymy również koncertem, w 6. dzielnicy wystąpi Wojciech Bąkowski. W sobotę startujemy o godzinie 11.00 w Galerii Mała Czarna przy ASP, a w nocy będziemy się bawić na afterparty w klubie DOM. Festiwal Sztuki Współczesnej „Blask | Brzask” to dwudniowe, interdyscyplinarne wydarzenie łączące sztukę wizualną, dźwiękową i performance. To wystawy i koncerty, pokazy wideo, spotkania eksperckie z Glissando, targi niezależnych wytwórni. To także próba zwrócenia uwagi na artystyczną twarz Łodzi i jej kreatywny potencjał.
Śledź nas na: www.facebook.com/blaskbrzask/
www.blaskbrzask.pl www.youtube.com/watch?v=ik051gIGryU
https://www.instagram.com/blaskbrzask/
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/793550757463443/
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
BLASK I BRZASK jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Urzędu Miasta Łodzi.
Wesprzyj festiwal na Wspieram Kulturę: http://wspieramkulture.pl/projekt/1476-FestiwalSztuki-Wspolczesnej-BLASK-BRZASK


_ulica Piotrkowska 36, Łódź
_ wernisaż 10/06/2017 sobota godz. 18:00
{wystawa}
„Co pozostaje”
Karolina Zajączkowska / DWA ZETA
(Kuratorzy Franek Ammer, Agata Połeć – Przestrzeń Robocza)
w ramach BLASK BRZASK

Wydarzenie na FB